Kursu Darbs   

                                                         kursi@progmeistars.lv

 

#82   2018. gada 16. septembris

                                        ®

 

Pulkveža Brieža 6-1,

tel.  26428902, 67336035, www.progmeistars.lv


                                                                                                                             


 


Iestāšanas  kursos.

Bez pārrunām tiek uzņemti: lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi; programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību); programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas. 

            Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902, 28605451.

Jauno kursantu pieņemšana notiek līdz 6. septembrim

 

Vēlreiz par…

Ja Jūs esat pieņemti kursos vai turpināt apmācības kursos, tad līdz 7. septembrim ieskaitot:

1)      Jums jāsamaksā par apmācību caur banku: Swedbank, konts LV31HABA000140805525(ailē mērķis/detaļas obligāti jānorada: par kursanta vārds, uzvārds, personas kods apmācību datorkursos).

Par apmācību programmēšanas sākumnodaļas un lietišķas nodaļas pirmā semestra grupās tagad jāmaksā 82 eiro , par apmācību programmēšanas pamatnodaļas pirmā semestra grupās tagad jāmaksā 139 åiro.

 Par apmācību pārējos sākumnodaļas un lietišķas nodaļas semestros – 91 eiro , bet par apmācību pārējos programmēšanas pamatnodaļas semestros – 152 eiro.

Atlaide par apmācību tiek piešķirts: daudzbērnu ģimenēm; maznodrošinātām ģimenēm; ja no vienas ģimenes kursos vienlaicīgi mācās vairāki bērni.

 Pie mums darbojas matemātikas grupas, kuros apmācība kursantiem ir bezmaksas.     Apmaksai par kursiem nav attaisnoto izdevumu nodokļu statusa. 
 2) Jums vajag noformēt pieteikumu par vēlamu apmācības sarakstu pie kursu administrācijas (P.Brieža 6, ar maksājuma kvīti) vai sūtot vēstuli uz 
kursi@progmeistars.lv.

Programmēšanas pamatnodaļas darba režīms.

Vienas nodarbības ilgums ir 3 stundas: 1 stunda - lekcija, 2 stundas - prakse.   Nodarbības notiek 1 reizi nedēļā. Darba dienās standarts nodarbību sākums - 17.30, retāk – 16.30, 17.00, vēl retāk -18.00. Brīvdienās – visa dienas garumā (pirmās grupas sakums - 9.00, pēdējās grupas sākums - 16.00).

Programmēšanas sākumnodaļas un lietišķas nodaļas darba režīms. Vienas nodarbības ilgums ir 1,5 stundas. Ceturtajā un piektajā semestrī katra nodarbība dalās 2 daļās: pusstunda- lekcija un stunda- prakse.
Nodarbības notiek 1 reizi nedēļā. Darba dienās standarts nodarbību sākums -16.00, 16.30, 17.00, retāk – 17.30, vēl retāk -15.30. Brīvdienās – visas dienas garumā (pirmās grupas sakums - 9.00, pēdējās grupas sākums – 16.30).

Uzrakstiet, kuras ir Jums vispiemērotākās dienas kuras - pieņemamas, kuras var pieļaut galējas nepieciešamības gadījumā. 

Ja skolā stundu saraksts pilnībā mainās 1 reizi gadā, tad kursos katru semestri tiek izveidots jauns saraksts: mainās nodarbību laiki, grupu sastāvs, pasniedzējs. Protams,   pieteikumā    var arī minēt rudens-ziemas semestra Jūsu grupas  darba laiku. Bet nav nekādas garantijas, ka tāda    grupa būs.

3) Katram kursantam vajag atrast sevi sarakstā. Izvēlnes nodaļā “Nodarbību saraksti  ” tiek publicēti jauno sarakstu publicēšanas laiki katrai nodaļai. Programmēšanas pamatnodaļas saraksts, plānots publicēt 17. septembrī, pārējās nodaļas – 21. septembrī. Vēlreiz atzīmējam, mēs zvanam tikai tā gadījumā, kad pieteikumu nevaram izpildīt. Diemžēl, var gadīties arī tā, ka nekas piemērots neatrodas. Šajā gadījumā samaksātā summa par semestri tiks atdota.

 

Pieprasījums pēc mūsu kursu audzēkņiem ir noturīgi augsts.

Pieprasījumu pieteikumu skaits pēc mūsu kursu absolventiem no uzņēmumu puses pieaug. Darba devēji vēlas iegūt darbinieku ar darba pieredzi, taču mēs vienmēr dzirdam: “Ar jūsu ieteikumu paņemsim arī iesācēju”. Mums ir skaidrs, kāpēc: mūsu kursu beidzējam ir fundamentālas zināšanas programmēšanā un viņš prot ātri apgūt jaunu materiālu.  Taču studentam, kurš sāka strādāt pat uz nepilnu slodzi, ir svarīgi prasmīgi saplānot savu laiku, lai nepamestu mācības universitātē. Ir jārēķinās ar to, ka, visdrīzāk, nāksies strādāt ne mazāk kā 70% no pilnas slodzes. Tāpēc daži mūsu kursu absolventi dod priekšroku darbam uz pilnu slodzi un mācībām vakara nodaļā. Toties cilvēks iegūst ļoti vērtīgu darba pieredzi.    

Dažreiz vakances parādās arī mūsu kursos: uz pasniedzēja darbu vai programmēšanas nodaļā. Es domāju, ka tas ieinteresēs pat vecāko klašu skolēnus. Pamatā mēs paši nosakām audzēkņus, kas var strādāt uzņēmumos vai kļūt par mūsu kolēģiem. Taču, arī jūs, cienījamie kursu audzēkņi, izrādiet iniciatīvu. Mēs esam gatavi un ieinteresēti apspriest katru konkrētu pieteikumu.

 Obligāti griezieties pie mums!


valoda un tā maz atpaliek  pēc veiktspējas (pat kaut kur pārspēj) valodu C (faktiski valodas Go autori  pozicionē to kā XXI gadsimta C valodu).

Tajā ir realizētā daudzplūsmu sistēma ar pašas valodas palīdzību (nevis ar  bibliotēku pieslēgšanas), un  tā moduļi priekš darba pēc tikla protokoliem izraisa prieku ar savu ērtību un pamatīgumu.

Progmeistars piedāvā speciālo kursu valodā Golang, sākot no 2018. gada septembra. Tajā ietvaros būs iekļauta servera izstrādāšana, izmantojot  Go valodu. Sāksim no pašas valodas būtībām un tās iezīmēm, apskatīsim tās objektu modeli, kura nav 100% balstīta uz objektiem, bet ar to arī  ir interesanta. Arī   iepazīsimies ar kļūdu pārstrādāšanu. Kursa ietvaros mēs apskatīsim informācijas pārraides tiklā protokolus, rakstīsim HTTP serverus, kā arī nelielus TCP-IP un UDP serverus. Izstrādāsim programmu, kura līdzīgi Google robotiem pārskatīs internetu un izveidos savdabīgu mapi. Arī mēs pārstrādāsim nepazīstamas datu struktūras, stingri tipizētajā valodā.

Semestris sāksies jau šajā rudenī un mēs aicinām visus gribētājus, kuri jau apguva programmēšanas pamatnodaļas obligātus semestrus.

 

KID vai kods.

2018. gada 25. maijā stājās spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti.

Mūsu kursantu vecāki vai aizbildņi piekrita datu apstrādei. Pēc tam kursants saņēma personīgo identifikatoru. Mēs nosaucām to par KID jeb kursanta identifikatoru. Publiskā telpā mēs izmantojam tikai KID, taču visos bankas dokumentos jāizmanto kursanta vārds, uzvārds un personas kods. Turklāt, kad Jūs rakstāt mums sirsnīgu vēstuli vai pieteikumu par sarakstu, ir jāsāk ar kursanta vārdu un uzvārdu. Pēc tam ir jāraksta KID vai personas kods. Ja Jums rodas jautājumi, zvaniet, un mēs jums noteikti palīdzēsim.

 

 

Pārejam uz GO.

Programmēšanas pamatnodaļa uzsāk pāreju uz GO programmēšanas valodu.

Jā, rudens semestrī, kurš sāksies septembrī, pirmā semestra kursanti uzsāks programmēšanas apmācību, kā instrumentālo pamatlīdzekli izmantojot programmēšanas valodu GO, nevis tradicionālo Paskālu. Attiecīgi visi turpmākie semestri šiem (un nākamajiem) kursantiem pamatosies tikai uz GO.

GO valoda ir diezgan jauna, tai pat nav desmit gadu. Tās popularitāte ir diezgan augsta un turpina pieaugt. Šis paziņojums nav paredzēts, lai apspriestu iemeslus šādam straujam popularitātes pieaugumam, atzīmēšu tikai valodas pamatīpašības, kas ļauj to uzskatīt par cienīgu klasiskā Paskāla aizvietotāju programmēšanas mākslas apgūšanā.

 

·        GO, līdzīgi kā viens no tā priekšgājējiem, proti, valoda C, izmanto tikai dažas pamatkonstrukcijas. Rūpīga tādu konstrukciju atlase ļauj veiksmīgi apvienot vienkāršību un izteiksmību, kas ir ļoti sarežģīts uzdevums valodas izstrādātājiem. Taču kādiem izstrādātājiem! GO pamatlicējiem, proti, Robam Paikam, Kenam Tompsonam, Robertam Grizmeram, ir augstākā autoritāte profesionālajā vidē.

·        GO dizains stimulē lasāmā (un attiecīgi, drošāka) koda izstrādi, kas ir ārkārtīgi svarīgi ne tikai profesionālajā programmēšanā, bet arī apmācībā, pat nav saprotams, kur tas ir svarīgāk. Jebkurā gadījumā lasāmība ir jebkura koda kritiskais moments.

·        Stingrākā tipizācija ir nepārprotams pluss iesācējiem.

·        Spēcīga un aktīva Go savienība, draudzīga vide savienībā – svarīgi un vērtīgi visiem.

·        Bagāta standarta bibliotēka, aktīva valodas ārējās bibliotēkas izaugsme ir svarīga ne tikai profesionālajiem programmētājiem. Valodas turpmākās perspektīvas un pieaugošā aktivitāte ir varbūt pat svarīgāka tiem, kas tikko uzsāk sistemātiski apgūt programmēšanu.

 

Izrādās, ka Go veicina programmēšanas disciplīnu, tādā veidā saglabājot Paskāla iespēju uz tā pamata veikt profesionālās programmēšanas viengabalainu, sistemātisku apmācības kursu.

 

Go valodas priekšgājēji, kas būtiski ietekmēja tās dizainu.

 

 

 

The Go Programming Language

by Alan A. A. Donovan, Brian W. Kernighan.